تبلیغات
تیم فوتسال کات - مصاحبه با آقای احمد خرم سرمربی تیم فوتسال کات شاهرود
تیم فوتسال کات
به وبلاگ اختصاصی تیم کات فوتسال خوش آمدید


پس از یک فصل سخت و نفس گیر تیم کات توانست بالاتر از سطح انتظار و با حمایت همه جانبه تماشاچیان خونگرم خود به مرحله play off راه یافته و تا یک قدمی صعود به لیگ یک پیش رود. اتفاقی که شاید در ابتدای فصل کمتر کسی تصور آن را می کرد . بدون شک در کنار تلاش بازیکنان و حمایت تماشاچیان نقش کادر فنی در این موفقیت انکار ناپذیر است . بدین منظور گفتگویی صمیمی با جناب آقای احمد خرم سرمربی تیم فوتسال کات انجام دادیم .

آقای خرم ضمن خسته نباشید لطفاً ارزیابی خود را از آنچه در طول فصل گذشت بفرمائید؟
به نام خدا و با عرض سلام و ادب و احترام به همه ی دوستداران ورزش به ویژه تماشاگران عزیز شاهرودی و تشکر از شما
به اعتقاد من در فصل جدید هم از منظر نتیجه گیری و هم کیفیت فنی روند روبه بالا داشتیم.
با در نظر گرفتن شرایط فصل قبل تیم و همچنین با توجه به قدرت حریفان معتقدم که تیم کات در فصل جاری عملکرد قابل قبولی داشته است.

هدف گذاری شما در ابتدای فصل چه بود؟
از ابتدا که ما به گردونه مسابقات لیگ 2 وارد شدیم به این جمع بندی رسیدیم که در یک برنامه ریزی 3 ساله بتوانیم با ارتقاء سطح فنی بازیکنان بومی و استفاده از بازیکنان مکمل غیر بومی ، مدعی صعود به لیگ یک باشیم.
در اولین فصل حضور اشتباهاتی داشتیم که باعث شد تا اواخر فصل در انتهای جدول قرار گرفته و هر هفته خطر سقوط متوجه تیم بود که اگر این اتفاق می افتاد شاید فرصت رشد و توسعه از فوتسال شهرستان تا مدت ها گرفته می شد کمااینکه در گذشته تیم فوتسال گرمسار دچار این اشتباه شد و الان می بینیم که اثری از فوتسال لیگ 2 گرمسار نیست.
به هر حال به خواست خدا و با همت همه عزیزانی که در کنار ما بودند توانستیم اوضاع را سر و سامان داده و سهمیه را حفظ کنیم.
در فصل جاری برنامه ریزی بر این اساس بود در نیمه ی بالای جدول قرار بگیریم تا ضمن ارتقاء سطح کیفی بازیکنان بومی و جذب تعداد بیشتر بازیکنان مستعد و با شناخت کامل از شرایط لیگ ، در سال سوم بتوانیم مدعی صعود به لیگ یک باشیم که البته به خواست خدا و حمایت تماشاچیان عزیز و همت بچه ها در همین فصل از همان ابتدا جزء مدعیان جدی صعود به لیگ یک بودیم و اکنون نیز بسیار امیدواریم که این مهم محقق شود.

آیا صعود به لیگ یک را در شرایط فعلی به نفع فوتسال شهر می بینید؟
این موضوع مزیت ها و معایبی دارد مزیت آن افزایش سطح کیفی فوتسال شهرستان ، رویکرد بیشتر مسئولین به فوتسال و امکان رقابت بازیکنان بومی با بازیکنان سطح بالاست و عیب آن سخت شدن ورود بازیکنان بومی کم تجربه و جوان با توجه به سطح نه چندان مطلوب مسابقات استانی و ساختارهای ضعیف باشگاه ها می باشد که البته با تلاش بیشتر بازیکنان و حمایت های جدی تر مسئولین و باشگاه ها ، این تهدید تبدیل به فرصت خواهد شد.

شما در نیم فصل اول توجه بیشتر به بازیکنان بومی داشتید به نظر می رسید در نیم فصل دوم این رویکرد عوض شد .علت را در چه می بینید؟
ببینید منطق مربیگری حکم می کند در ابتدای فصل که بازیکنان مورد نیاز جذب شدند در طول فصل از بهترین ها و آماده ترین ها استفاده شد ما هم با رعایت این اصل تلاش کردیم که بهترین ها را استفاده کنیم البته در شرایط مساوی همیشه اولویت را به بازیکنان بومی دادیم باید بپذیریم که هر مسابقه حکم خاص خود را دارد و با توجه به شرایط آمادگی روحی-روانی ، فیزیکی و تکنیکی-تاکتیکی باید از بازیکنان استفاده می شد.

در بازی همدان دور رفت پس از مدت ها اولین شکست خانگی رقم خورد علت را در چه می بینید؟
اولاً تیم همدان تمام فصل مسابقات در صدر جدول گروه جنوب قرار داشت و این نشان می دهد که این تیم توانمندی بالایی دارد و ما با یک تیم مدعی که با جذب کادر فنی و بازیکنان غیر بومی و همچنین بازیکنان بومی با تجربه و مستعد و صرف هزینه های قابل توجه مدعی جدی صعود به لیگ یک بود بازی کردیم.
دوماً اگر بازی را مرور کنیم برتری محسوس تیم کات در کل جریان بازی مشهود بود و شاید اگر قدری خوش شانس بودیم و از طرفی در زدن ضربات آخر دقت بیشتری به خرج می دادیم با تعداد گل بالا باید این تیم را شکست می دادیم از طرفی متاسفانه در این بازی به علت مصدومیت از حضور دروازه بان اول و دوم تیم محروم بودیم و مجاب شدیم در این بازی حساس از دروازه بان سوم که شاید اولین بازی را در این فصل تجربه می کرد استفاده کنیم لذا همه ی این موارد دست به دست هم داد تا تیم همدان برنده بازی شود.

آیا خستگی بازیکنان در انتهای نیمه ی دوم باعث خوردن 2 گل نبود؟

در این فصل ما یکی از آماده ترین تیمها از منظر آمادگی جسمانی بودیم در این بازی نیز تا آخرین دقایق برتری تیمی با ما بود و خستگی نمی تواند دلیلی بر باخت باشد . اگر مشاهده کرده باشید تیم همدان نیز به علت حساسیت بازی از حداقل تعویض استفاده می کرد به اعتقاد من گل های انتهای بازی در نتیجه غفلت و اشتباهات فردی بود.
علیصدر همدان - كات شاهرود

آیا اصرار زیاد به حمله و عدم تمرکز روی دفاع را تاثیر گذار در نتیجه نمی دانید؟
یقیناً بدون تاثیر نبود اما با علم به اینکه بازی برگشت در همدان برگزار می شد و می بایست تمام توان خود را برای کسب نتیجه صرف می کردیم نیاز بود تهاجمی بازی کنیم . آنالیز دقیقی که از فیلم بازی داریم تیم کات 11 موقعیت صد در صد گل داشته در حالیکه تیم همدان 5 موقعیت که 3 موقعیت بر اساس اشتباه فاحش فردی و نه بر اساس فشار تیمی یا برتری تاکتیکی حریف بوده است . بنابراین در فاز دفاعی هم کمترین فرصت را دادیم اما از این موضوع نمی توان گذشت که همدان از منظر تمام کنندگی از ما بهتر عمل کرد. به هر حال باید بپذیریم خوردن 2 گل در 56 ثانیه انتهای بازی در شرایطی که کل جریان بازی در اختیار ما بود چندان مرتبط با سیستم ها و تاکتیک ها نیست البته از فرصت شناسی و تجربه بالاتر همدان نباید گذشت.

بازی برگشت علیصدر همدان - كات شاهرود

آوردن آقای کیانفر آیا تاثیر مثبت داشت و آیا بهتر نبود از مربیان گروه جنوب که آشنایی با سیستم بازی علیصدر داشتند استفاده می شد؟
آقای کیانفر از بازیکنان موفق لیگ برتر بود که تجربه سالها بازی در لیگ برتر و چنذین بار دعوت به اردوی تیم ملی را دارد همچنین دارای مدارج مربیگری و سابقه ی خوب در مربیگری است. مدتهاست با ایشان در ارتباطیم تا شرایط حضورشان را مهیا کنیم به توافقات اولیه رسیدیم و انشاا... در فصل بعد نیز از تجارب ایشان در کادر فنی استفاده می کنیم ضمن اینکه حضور ایشان در مرحله play off تاثیرات مثبتی داشت و بازیکنان به سرعت با ایشان ارتباط برقرار کردند.
آنالیز بازی همدان از طریق فیلم بازی های این تیم به دقت انجام شده بود و نقاط ضعف و قوت حریف شناسایی شده بود و مشکلی در رابطه با شناخت تیم حریف نبود از طرفی جذب مربی با  دانش و علاقه مند مستلزم رایزنی های متعدد و مطالعه دقیق است و اینکه بگوییم مربی های گروه جنوب می توانستند بیشتر کمک کنند زیاد پشتوانه ی کارشناسی ندارد.

کلام آخر
در پایان از کلیه ی مسئولین محترم ورزش استان و همچنین تماشاگران خونگرم تیم فوتسال کات شاهرود و هواداران عزیز که در همه شرایط یار و یاور تیم ما بوده اند و همواره ما را مورد حمایت خود قرار دادند صمیمانه تشکر و قدردانی می نمایم و امید وارم که تیم کات با صعود به لیگ یک پاسخی به حمایت های این عزیزان داده و مزد زحمات خود را بگیرد.


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
فرم تماس
نام و نام خانوادگی
آدرس ایمیل
امکانات دیگر
کلیه حقوق این وبلاگ برای تیم فوتسال کات محفوظ است